^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Įvertintas kraštotyros darbas apie mokyklos/gimnazijos istoriją

IMG 2302

Pasibaigė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotos Nacionalinės kraštotyros darbų ekspedicijos 2013-2015 m. etapas. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos Jaunieji muziejininkai, vadovaujami vadovės Emilijos Gedraitienės. Buvo iš muziejaus fondų ir spaudos bei apklausiant mokytojus, buvusius 18-osios vidurinės mokyklos mokinius rinkta medžiaga pasirinkta tema. Tyrimo duomenys susisteminti pagal istorinį laiką ir, suskirsčius dalimis, parašytas tiriamasis darbas „Mokykla/gimnazija – Nepriklausomos Lietuvos bendraamžė“. Spalio mėnesį buvome pakviestos dalyvauti Šalies konferencijoje ir kraštotyros darbų parodoje, skirtoje Tarmių, 1863-iųjų sukilimo ir Kristijono Donelaičio metams. Pakviestos praėjusių metų abiturientės Jurgita Brandišauskaitė, Megi Maradišvili, Dovilė Oksaitė, Diana Pušnytė, tačiau jos vykti negalėjo, todėl konferencijoje dalyvavo dabartinės Jaunosios muziejininkės Akvilina Stankevičiūtė ir Diana Kavaliauskaitė, kurios ketina dalyvauti kitame Nacionalinės ekspedicijos etape.

diplomaiKonferencijos metu galėjome pamatyti ir kitų ugdymo įstaigų tiriamuosius darbus. Eksponuoti 79 rinkiniai iš 26 miestų ir rajonų. Džiugu, kad mūsų gimnazijos darbas įvertintas, užėmė istorinės temos darbų grupėje III-iąją vietą. Dar įdomiau, kad parsivežėme ir recenziją, parašytą mūsų darbui dr. Olgos Maslianicos, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojos. Mokslininkė įvertino, kad pateikta išsami metrika, tinkamai sutvarkyta kita informacija, sklandi tekstų kalba. Džiaugėmės ir mūsų kaimynų, „Šaltinio“ progimnazijos darbu. Mes ir atstovavome Panevėžiui. Antroje konferencijos dalyje buvo sudarytos galimybės aplankyti vieną gražiausių istorinių statinių Vilniuje – Vileišių namus, kuriuose dabar įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Didžiausias tos ekskursijos įspūdis, kad mums viską pasakojo žinoma etnolologė Gražina Kadžytė. Grįždamos dalinomės mintimis apie 2016–2018 metų kraštotyros ekspedicijos etapą, kuris bus skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui.

                                                             Informaciją pateikė Emilija Gedraitienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1714489