^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

2021-03-20. Tarptautinė Žemės diena

Water World

Kviečia gyventi

Simona-Mankauskaite-18-Minties

 

Kasdien vis aukščiau danguje pasirodanti saulė aktyviai žadina augaliją ir gyvūniją iš žiemos miego. Žmonės taip pat ima efektyviau triūsti visose darbo sferose. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje nuo kovo mėnesio pirmų dienų vyksta Žemės mėnesiui skirti nuotoliniai projektai, konkursai, konferencijos, virtualios parodos. Visų šių renginių tikslas - atkreipti ugdytinių dėmesį į gamtą, globalinio klimato atšilimo problemas, neatsakingą gamtos išteklių naudojimą. Vienas svarbiausių Žemės mėnesio uždavinių - skatinti kiekvieną bendruomenės narį savo veikla ir elgesiu prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Gimnazijos STEAM ugdymo grupė numatė daug veiklos krypčių, todėl mokiniai gali rinktis jiems artimą dalyką ir temą. Lietuvių kalbos mokytojai jau šeštus metus organizuoja respublikinį rašinių konkursą „Gyvybė – dovana, branginkime ją“. Mėgstantys piešti mokiniai dalyvauja kasmetiniame Gamtos mokyklos organizuojamame tarptautiniame piešinių konkurse „Išgirsk slapčiausią gamtos kalbą“ . Pasak organizatorių, šis konkursas skatina dalyvius atidžiau žvalgytis gamtoje, geriau pažinti, suprasti ir išgirsti.

Biologijos mokytojos ekspertės ir STEAM darbo grupės vadovės Virginijos Juknienės mokiniai dalyvavo Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto nuotolinėje konferencijoje „Būk žemei draugas“, kurioje buvo kalbama apie ledynų įtaką žemės paviršiui, saugomas teritorijas, požeminį vandenį, naftą bei klimato kaitą.

Vandens pasauliu gimnazistai kartu su grupe mokytojų domėjosi dalyvaudami interaktyviame projekte, o „Pasaulio sukūrimas lietuvių sakmėse“ projektui vadovavo lietuvių kalbos ir informacinių technologijų mokytojai. Gamtos mokslų žinias gimnazistai galėjo pasitikrinti konkurse „Žaliasis iššūkis“, kuriam vadovavo biologijos mokytoja Jurgita Skrebienė, o mokytojos Irina Dementjeva ir Rasa Širmulienė konkurse „MOTHER NATURE“ (Motina Gamta) galėjo įvertinti ne tik gamtos pažinimo, bet ir anglų kalbos žinias.

Dailės parodų iniciatorė mokytoja Auksė Draugelienė skatina gimnazistus į aplinkosaugą pažvelgti per meno prizmę virtualioje parodoje „Gamtosauga ir menas“, jos mokinių kūrybiniai darbai eksponuojami Panevėžio miesto švietimo centre. Matematikos mokytojai džiaugėsi virtualia Pi instaliacijų iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų paroda, o bibliotekoje vykstančią parodą „Atverk gamtos langą: išskirtiniai Lietuvos ir pasaulio medžiai“ gimnazistai pamatys sugrįžę į kontaktines pamokas.

Technologijų mokytojus ypač neramina neatsakingas vartojimas, todėl jie sumanė pakviesti savo mokinius prisijungti konkrečiais praktiniais darbais, kurie būtų naudojami ir neatsidurtų šiukšlių konteineryje. Mokytoja Daiva Gronskienė savo mokiniams dažnai primena, kad genialumas slypi paprastume. Ji pakvietė pirmų klasių gimnazistus į nuotolinį Žaliojo sumuštinio šou. Ne paslaptis, kad sumuštinis daugelio žmonių labiausiai mėgstamas pusryčių, išvykų ar tolimesnių kelionių valgis, todėl svarbu, kad jis būtų ne tik skanus, bet ir sveikas. Prieš suvalgant, mokiniai dar turi jį nufotografuoti, parašyti receptą, atsakyti į tris pateiktus klausimus ir išsiųsti mokytojai. Sugrįžus į mokyklas, pristatymą numatoma parodyti visiems norintiems. Mokytojas Rimvydas Murauskas mokiniams pasiūlė pagaminti darbelį iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų. Kaip pavyzdį, rekomendavo sukonstruoti namelį vabzdžiams, nes medžiagos tokiam darbui toli ieškoti nereikia. Pakanka skardinės, kankorėžių, medžio žievės. Ic klasės vadovė Danutė Anciukevičienė su savo auklėtiniais taip pat prisijungė prie šios gražios iniciatyvos. Jų planuose – surinkti mokinių pagamintus namelius ir sujungti į vabzdžių viešbutį, kurį norėtų padovanoti vienam vaikų darželiui. Mažieji turi žinoti, kad vabzdžiai taip pat yra mūsų planetos gyventojai ir labai reikalinga ekosistemos grandis.

Fizinio ugdymo mokytojų kvietimas bendruomenės nariams individualiai ar su šeimos nariais dalyvauti projekte-iššūkyje - Velykų šventę ir artėjančią vasarą pasitikti žingsniuojant miškų, parkų keliais ir takeliais, karantino metu yra kaip skanus desertas. Ir kaip atsisakysi, kai atgimstančios gamtos spalvos, garsai ir kvapai taip vilioja, o parkuose, gatvėse ar soduose sutiktų žmonių šypsenos sušildo širdį ir kviečia gyventi.  

Rimalda Vitkevičienė

pdf max  Žemės dienai skirti renginiai, projektai, parodos, iniciatyvos

Straipsnių peržiūrėjimai
1563816