^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Projektinė veikla

Gimnazistai sėkmingai kuria verslo planus

visa komanda
Kazimiero Stanevičiaus universitetas kartu su Lietuvių kalbos institutu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu surengė kūrybinių industrijų projektą turnyrą – KITAS. Į šį turnyrą buvo kviečiami visi Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai ir gimnazijų mokiniai. Projektas susilaukė didelio susidomėjimo. Paraiškas pateikė 47 komandos, 238 dalyviai, 7 paraiškos buvo užsienyje studijuojančių studentų. Idėjų buvo įvairių: kūrybinio verslo idėja, socialinė akcija, inovatyvus produktas, paslauga. Projekto piniginis prizas – 1800 eurų.

Gruodžio pirmą savaitę komisija atrinko 10 kūrybiškiausių studentų darbų ir 5 moksleivių projektus. Moksleiviai atstovavo Vilniaus, Kauno, Kupiškio, Kėdainių, Panevėžio, Gargždų miestams. Į finalinį projekto KITAS etapą pateko ir mūsų gimnazijos komanda ŠARMS, kuriai atstovavo: Leta Remeikytė, Iveta Gelžinytė, Liveta Šinkūnaitė, Gintarė Babaitytė, Gintarė Ivanauskaitė, Alanas Žardeckas, Kasparas Rašimas, Lukas Levendrauskas, Modestas Lisajevičius, komandos vadovė – matematikos mokytoja Jūratė Gelžinienė.

Mūsų gimnazijos komanda  ŠARMS pristatė savo verslo idėją: įkurti natūralios kosmetikos laboratoriją, kurioje gimnazistai mokysis gaminti muilą, eterinius aliejus, esterius, kremą. Mokiniai sudarė muilo gamybos sąmatą ir receptus, sukūrė planą, kaip realizuoti pagamintus produktus.  Savo verslo idėją mokiniai pateikė linksmame filmuke, muilais ir jų žaliavomis: gėlėmis, uogomis, eteriniais aliejais puoštame stendiniame pranešime, kurį paruošti padėjo mokytoja Jovita Ivanauskienė.

Įdėtas triūsas buvo įvertintas –  III-oji vieta projekte turnyre KITAS ir  piniginis prizas!

Tikimės, kad ši verslo idėja klestės – laboratorijos ŠARMS veikla bus sėkminga ir  žinoma Lietuvoje.

 
Projekto KITAS koordinatorė, chemijos mokytoja Regina Vezbergienė
IIId klasės mokinės Gerdos Kardokaitės nuotraukos

Mobilioji mokslinė laboratorija (MoMoLab) gimnazijoje

jaunieji tyrejaiVasario 23-24 dienomis mūsų gimnaziją aplankė didžiulė moderni laboratorija ant ratų. Šis vizitas – projekto „Mokinių Jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ antrasis etapas. „MoMoLab“ vizito tikslas sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Tai dviejų dienų trukmės programa, kurios metu gimnazistai kartu su mokslininkais patys atliko mokslinius tyrimus, klausėsi paskaitų apie naujausius mokslinius atradimus, pamatė mokslinių eksperimentų demonstracijas.

20 gimnazistų dirbo keturiose darbo grupėse (biologijos, chemijos, fizikos ir robotikos). Jiems padėjo mokslininkai: Dr. Remigijus Vasiliauskas, doktorantai Antanas Strakšys, Lina Pūkaitė, Milda Levanaitė. Mobiliai laboratorijai vadovavo jaunasis projekto metodininkas Lukas Birštonas.

Didžioji dalis mokinių pasirinko cheminius tyrimus. Gimnazistai norėjo ištirti, kodėl kai kurie maisto produktai spalvoti, nustatyti pieno, kiaušinių cheminę sudėtį. Kitus sužavėjo nuostabus kvapų pasaulis, todėl mokiniai patys sintetino įvairius esterius, kurių gausu maisto produktuose, vaisvandeniuose, kvepaluose. Dar kitiems rūpėjo įvairiais būdais pagaminti deguonį, naudojant anglies dioksidą, per parą užauginti prieskonines žoleles. Gimnazistai išbandė riebalų tirpumą įvairiuose tirpikliuose, vykdė jų „muilinimo“ reakciją, stebėjo liuminescencinius reiškinius cheminėse medžiagose.

Skaityti daugiau...

Projektas „Arti toli – Jungtinė Karalystė“

Kalba yra kultūros žemėlapis. Ji parodo iš kur yra žmonės ir kuria linkme jie eina.
/Rita Mae Brown/

arti toli2014 metai yra ypatingi mūsų miestui, nes Panevežys paskelbtas kultūros sostine. Įvairios kultūros įstaigos: mokyklos, teatrai, muziejai ir galerijos kvietė panevėžiečius įsilieti į gausią renginių karuselę. Nelikome abejingi ir mes, mintiečiai. Anglų kalbos mokytojos, kuruojamos direktoriaus pavaduotojos Ramutės Stasevičienės laimėjo konkursą vykdyti projektą „Arti toli – Jungtinė Karalystė“. Pagrindinė projekto mintis – skatinant mokinių iniciatyvas, padėti jiems geriau pažinti Jungtinę Karalystę   (Angliją, ŠŠkotiją, Velsą, ŠŠiaurės Airiją)   ir pasijausti aktyviais piliečiais, puoselėjančiais tautinę  savimonę.

Projekto metu nuo kovo iki lapkričio mėnesio vyko įvairios veiklos, akcijos, kūrybiniai darbai grupėse, kuriose mokiniai plėtė pažinimo akiratį, tobulino pilietiškumo bei tolerancijos įgūdžius. Dalyvaudamas įvairiose pasirinktose veiklose jaunimas susipažino su Jungtinės Karalystės dramos, dailės, sporto, tautinės virtuvės, mokslo pasiekimų sritimis.

Skaityti daugiau...

Ar žinome savo teises?

teises paskaitaTrečiokus vieną lapkričio rytą pabudino teisės praktikai iš LR Teisingumo ministerijos. Vyko mokymai kaip veikia Civilinis, Baudžiamasis, Darbo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksai. Lektorė pristatė vaikų iki 18 metų teises: vartotojų teisės, darbo teisė, šeimos narių teisės. Įpusėjus paskaitai teko kibti į viktorinos klausimus ir sulaukti paskatinimo prizų. Paskaita sudomino, pateikė daug praktinių situacijų, problemų sprendimo būdų. Mokiniai įdėmiai klausėsi ir noriai pildė anketas-atsiliepimus apie paskaitą. Jei bus pažeistos mūsų teisės, mes žinosime, kur kreiptis ir kaip jas apginti. Įgytos teisinės žinios mums pravers visą gyvenimą.

Mokymai yra projekto „Aš žinau savo teises“, inicijuoto Teisingumo ministerijos, dalis. Mokymuose dalyvauja 10-11 klasių mokiniai iš 30 Lietuvos mokyklų. Smagu, kad esame šio projekto dalyviai.

Brigita Kulytė, IIIb klasė

Trečią kartą kylam LIFTU

Vasario 25 dieną IIIa ir IIIf klasių mokiniai dalyvavo DNB banko edukacinio projekto LIFTAS verslumo pamokose, kurias vedė asmeninė bankininkė Diana Umbrienė. Gimnazistai įgijo žinių apie finansinę atsakomybę, verslumą ir gerąją praktiką. Mokiniai rašė, kur jie nori būti po X metų, kūrė savo verslo idėjos įgyvendinimo tikslus, diskutavo apie svarbias verslininko savybes: atsakingumą, kūrybiškumą, ryžtingumą. Jei esi verslus, turi sugebėti mokytis, suprasti, taikyti, veikti. Verslus žmogus pamato tokius dalykus, kurių nepamato kiti žmonės. Jei nori rezultato, veik!

Skaityti daugiau...

Projektas, paskatinęs naudoti natūralias valymo priemones

be chemijosPrimename, kad visos cheminės medžiagos, esančios buitiniuose chemikaluose patenka ir į orą, ir į vandenį. Raginame apie tai susimąstyti ir pamažu pakeisti savo įpročius. Prisidėkime patys prie savo sveikatos gerinimo ir aplinkos išsaugojimo.

<---Filmas "Nebūk sintetinis"

Lapkričio 14 dieną Panevėžio „Minties“ gimnazijoje startavo edukacinis projektas „Jaunimo informavimas apie chemikalų naudojimo buityje poveikį aplinkai ir galimas alternatyvas“. Į šį projektą pateko 50 Lietuvos mokyklų, tarp jų ir „Minties“ gimnazija, kuriai atstovavo 1-ųjų klasių gimnazistai. Projekto-akcijos metu mokiniai buvo šviečiami apie alternatyvias buitines valymo priemones.

Projektą gimnazijai pristatė projekto koordinatorė Erika Glazačiovaitė. Gimnazistai sužinojo, kodėl buityje naudojama chemija daro neigiamą poveikį gamtai ir žmogui, kodėl net ir reklamuojamos ekologiškos buities valymo priemonės gali būti visai neekologiškos. Mokiniai buvo nustebinti, kad natūralios priemonės yra ne tik pigesnės, bet ir draugiškesnės aplinkai. Pirmokai stebėjo, kaip galima išvalyti viryklę, kriauklę, langus, kilimus, grindis, naudojant actą, citrinų sultis, druską, sodą, alyvuogių aliejų, rozmariną, vandenilio peroksidą. Tai mokiniams padėjo stebėti aktoriai Virginija Kuklytė ir Šarūnas Gedvilas, suvaidindami įvairias valymo situacijas. Jiems talkino ir „Minties“ gimnazistai: natūraliomis priemonėmis valė batus, grindis. Projekte dalyvavo ir žinomas kompozitorius, atlikėjas, muzikantas Giedrius Jakubėnas. Muzikantas gimnazistus taip pat skatino naudoti natūralias valymo priemones.

Projekto-akcijos metu mokiniai gavo atmintines apie natūralių valymo priemonių naudojimą namuose. Po kelių mėnesių gimnazistai dalyvaus konkurse „Nebūk sintetinis“ ir rungtyniaus dėl 2000 litų prizo.

Visi kartu išmokykime tuos, kuriuos mylime, kaip gyventi tausojant aplinką ir saugant savo brangiausią turtą – sveikatą. Juk genialu yra tai, kas paprasta.

Informaciją pateikė chemijos mokytoja R. Vezbergienė

Straipsnių peržiūrėjimai
879383