Egzaminai, įskaitos, studijos

11 dalykų, kuriuos privalu žinoti šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/11-dalyku-kuriuos-privalu-zinoti-siemet-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas/238178
© Lietuvos žinios

nsa2

pdf max 2020-09-14. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo pakeitimai.
Apraše numatyta, kad 2020–2021 mokslo metais, pasirinkti menų ir technologijų mokyklinius brandos egzaminus, IV gimnazijos klasių mokiniams reikės iki rugsėjo 25 dienos, o kitus brandos egzaminus – iki lapkričio 24 dienos.

Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą. Kandidatai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – rinksis laisvai. Pasirinkto dalyko brandos egzamino ir jo tipo vėliau keisti negalima.

Organizuojamos dvi brandos egzaminų sesijos – pagrindinė ir pakartotinė. Pagrindinė sesija vyks balandžio 7 – birželio 21 dienomis, pakartotinė – birželio 22 – liepos 8 dienomis. Per pakartotinę sesiją bus galima laikyti dėl pateisinamos priežasties iš pagrindinės sesijos atidėtus valstybinius ir mokyklinius brandos egzaminus bei mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, jei per pagrindinę sesiją nepasisekė išlaikyti mokyklinio ar valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino.

pdf max  2020-2021 m. m. Forma egzaminų pasirinkimui.

pdf max  2020-2021 m. m. Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščiai.

word max  2020-2021 m.m. Valstybinių brandos egzaminų vykdymo centrai Panevėžio mieste (naujinama!)

2020-02-04 Švietimo, ​mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius pasirašė raštą dėl  supaprastintų minimalių reikalavimų stojant į aukštąsias mokyklas.
2020 m. stojantieji į aukštąsias mokyklas (į valstybės finansuojamas vietas) turės būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų.

Stojant į menų studijas, matematikos egzamino laikyti nereikia.
Numatoma, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc.

Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį (į valstybės finansuojamas vietas).
Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.
Patvirtintas ir 2020 m. mažiausias konkursinis balas, kuris stojant į universitetus turės būti ne mažesnis kaip 5,4, stojant į kolegijas – ne mažesnis kaip 4,3 (į valstybės finansuojamas vietas, ar to bus laikomasi ir į valstybės nefinansuojamas (mokamas) pozicijas, reikia teirautis konkrečios aukštosios mokyklos).
Išsamesnė informacija - https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1028921/gera-zinia-abiturientams-supaprastinti-minimalus-kriterijai-stojantiesiems-i-aukstasias