^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Egzaminai, įskaitos, studijos

11 dalykų, kuriuos privalu žinoti šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/11-dalyku-kuriuos-privalu-zinoti-siemet-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas/238178
© Lietuvos žinios

atmintine 2021

Naujausi „Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo“ pakeitimai (2021-03-24).

Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą. Kandidatai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – rinksis laisvai. Pasirinkto dalyko brandos egzamino ir jo tipo vėliau keisti negalima.

Dar viena naujovė – abiturientai per egzaminus šiemet turės šiek tiek daugiau laiko, nes visų egzaminų laikas pailginamas
15 minučių. Visa informacija apie brandos egzaminus: https://www.nsa.smm.lt/stebesenos-ir-vertinimo-departamentas/pasiekimu-patikrinimai/brandos-egzaminai/

 

pdf max  2020-2021 m. m. brandos egzaminų tvarkaraščiai.

pdf max  2020-2021 m.m. Valstybinių brandos egzaminų vykdymo centrai Panevėžio mieste.

pdf max  2020-2021 m. m. Forma egzaminų pasirinkimui.

2021 m. stojantieji į aukštąsias mokyklas (į valstybės finansuojamas vietas) turės būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų.

Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinis balas skaičiuojamas pagal keturių mokomųjų dalykų rezultatus. Mokomųjų dalykų sąrašas skiriasi priklausomai nuo studijų programos, į kurią pretenduojama. Skirtingų dalykų įvertinimai turi skirtingą svorį. Stojant į sporto studijų krypčių grupės studijų programas vietoje pagrindinio dalyko imami sporto pasiekimai. Stojant į menų studijas, matematikos egzamino laikyti nereikia, konkursinis balas skaičiuojamas tik iš stojamojo egzamino. Stojantiesiems į pedagogines studijas privalomas motyvacijos vertinimas.
Kaip ir anksčiau, 2021 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį (į valstybės finansuojamas vietas).
Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.
Patvirtintas ir 2021 m. mažiausias konkursinis balas, kuris stojant į universitetus turės būti ne mažesnis kaip 5,4, stojant į kolegijas – ne mažesnis kaip 4,3 (į valstybės finansuojamas vietas, ar to bus laikomasi ir į valstybės nefinansuojamas (mokamas) pozicijas, reikia teirautis konkrečios aukštosios mokyklos).
Išsamesnė informacija - https://bakalauras.lamabpo.lt/konkursines-eiles-sudarymo-tvarkos-aprasas-2/

Straipsnių peržiūrėjimai
1563819