Respublikinis projektas „Muzikinė mintis“

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)
Kategorija:

Respublikinis konkursas „Muzikinė Mintis 2022“ – tęstinis projektas, nes buvo organizuojamas jau šeštą kartą. Projekte dalyvavo Panevėžio miesto ir Pakruojo rajono bendrojo ugdymo 6–12 klasių mokiniai, atliekantys originalo kalba (antra užsienio kalba) įvairių tautų populiariąsias arba folklorines dainas. Sulaikėme apie 70  dalyvių.  Šiais metais dainavo ir  mokiniai iš Ukrainos.

Projektą remia Panevėžio miesto savivaldybė.

Projekto tikslai:

 1. Sutelkti mokinius kūrybinėms paieškoms, žadinti saviraišką, nestandartinį mąstymą, lavinti estetiką, populiarinti užsienio kalbas ir užsienio šalių kultūrą.
 2. Padėti atsiskleisti jauniems ir talentingiems dainininkams bei vokaliniams kolektyvams.
 3. Turtinti emocinį, dorovinį bei intelektualinį bręstančios asmenybės vidinį pasaulį.

 

Projekto reikšmė: Šventė – konkursas „Muzikinė mintis“ – puiki erdvė puoselėti ir lavinti jaunojo atlikėjo menines kompetencijas, kultūrinę pajautą, perduoti kultūrinį kitų šalių paveldą. Pasiruošimas dainos konkursui skatina pasidalinti meniniais ir dalykiniais pasiekimais, skatina bendradarbiavimą kolektyve.

Projektas ragina ir suteikia galimybę parodyti savo kūrybiškumą, skatina dalyvauti bendruomeniškoje veikloje, siejant ją su kasdienine veikla ir saviraiška, padeda pasiruošti ateities iššūkiams, suvokti svetimas kalbas ir kultūras.

Projekto rezultatai:

 1. 100 proc. įgyvendintos visos suplanuotos projekto veiklos.
 2. Pasiekiamas meninio ugdymo tikslas – mokinių bendroji meninė ir emocinė kompetencija. Mokiniai prasmingai realizuoja savo kūrybinius polinkius, suvokia kitų tautų turtingą praeities ir dabarties meninės raiškos pasaulį. Projektas ugdo  meninius gebėjimus bei žinias, skatina juos parodyti savo mokyklos bendruomenės socialiniame ir kultūriniame gyvenime. 
 3. Dalyvavimas projekte suteikia galimybę pažinti ir susipažinti su kitų šalių kalba, muzikine kultūra bei sėkmingos patirties pavyzdžiais.
 4. Skatina kūrybiškai mąstyti.
 5. Mokytojams suteikta galimybė pasidalinti patirtimi, bus skatinamas bendradarbiavimas, padedantis atsiskleisti talentingiems vaikams ir jaunuoliams.

Projekto partneriai:

 • Panevėžio muzikos mokykla.
 • Panevėžio robotikos centras „Robolabas“, STEAM centras.
 • Panevėžio savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda".
 • Panevėžio pedagogų švietimo centras.