Naujienos

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)

gyvybe2

 

Panevėžio „Minties gimnazija organizuoja tradicinį respublikinį rašinių konkursą, skirtą Gyvybės dienai. Gyvename labai sudėtingu metu. Kartais atrodo, kad kalbėti kai kuriais klausimais per daug skaudu, bet reikia. Gyvybė yra neįkainojama vertybė. Tą ypatingai pajutome šiuo metu. Labai norėtųsi, kad mūsų jaunuomenė tai suprastų, apie tai mąstytų, kalbėtų  ir visomis išgalėmis brangintų šią vienintelę dovaną.

Respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ organizuojamas jau septintą kartą. Kviečiame lietuvių kalbos ir kitų dalykų mokytojus paskatinti mokinius dalyvauti šiame konkurse, konsultuoti rašant. Būkime nuoširdūs, bendraukime, palaikykime vieni kitus ir dalinkimės mintimis.

Rašinio konkurse kviečiami dalyvauti visi šalies I–IV klasių gimnazistai (9-12 klasių mokiniai), progimnazijų ir pagrindinių mokyklų 8–10 klasių mokiniai.

Konkurso nuostatai ir priedai: 

Konkurso organizatoriai:
Panevėžio „Minties“ gimnazija
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Autorius Inga Rulienė (admin)

Pagaliau šviesą išvysta 2022 metų „PERTRAUKA“  dar su rudeniškais ženklais.
Skaitykite, rasite daug motyvuojančių minčių, kuriomis gyvena mūsų bendruomenės nariai...
Ir laukite kito numerio. 

Naujausias numeris 2022 m. rugsėjis-spalis:
22 10max
Autorius Rasa Žulienė

2022-10-24

Spalio 23-oji – Pasaulinė molekulės diena. Ši data ir laikas, pasirinkti neatsitiktinai. Pasaulinės molekulės dienos šventės laikas susietas su Avogadro skaičiumi, kuris lygus 6,02 1023. Mūsų gimnazijoje pirmadienį  „Molekulės diena“ paminėta per chemijos, biologijos ir fizikos pamokas. II klasių gimnazistai chemijos ir fizikos pamokų prisiminė, kad oras sveria. Pasverti orą padėjo dvyliktokas Jonas. Antrokai pamokų metu lipdė ir piešė įvairių medžiagų molekulių modelius, ieškojo informacijos apie jų sandarą ir savybes. Biologijos pamokose 3b3 grupės mokiniai gamino sudėtingas DNR ir RNR molekules.

Genovaitė Kulbienė

 

Autorius Inga Rulienė (admin)

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Mokydamiesi siekti tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo, ugdydami pagarbą visoms Europos kalboms „Minties“ gimnazijos užsienio kalbų mokytojai pakvietė mokinius pasitikrinti žinias viktorinoje apie kalbas. Norėdami pabrėžti kalbų savitumą, pamokų metu ir atliekant namų darbus, mokiniai rinko ir užrašinėjo žymių žmonių mintis. Surinktos ir kūrybiškai pateiktos mintys bei citatos papuošė didelę gimnazijos sieną. Priminėme visiems, jog kalbos atveria duris!

 

Autorius Inga Rulienė (admin)

2022-05-20. Euroscola tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti Euroscola renginiuose. Taigi, gegužės 20 dieną mūsų gimnazistai dalyvavo nuotoliniame tiesioginiame Euroscola renginyje, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas iš EP Strasbūre. Organizatoriai pasirinko diskutuoti apie internetines patyčias, dezinformaciją bei demokratiją skaitmeniniame amžiuje. Renginyje kalbas sakė bei atsakinėjo į dalyvaujančių mokyklų dalyvių klausimus EP Prezidentė Roberta Metsola, Europos kosminės erdvės agentūros astronautas Luca Parmitano, EP vice-prezidentė Heidi Hautala. Iš viso dalyvavo 75 mokyklų komandos, kurios buvo paruošusios trumpus video bei nuotrauką viena iš renginio temų. Mintiečiai džiaugiasi galimybe sudalyvauti turiningame ir įdomiame Euroscola renginyje.

Rasa Širmulienė, anglų kalbos mokytoja

Autorius Inga Rulienė (admin)

 

Tradicinė Europos diena „Minties“ gimnazijoje buvo švenčiama netradiciškai, visą savaitę,  įtraukiant didelę dalį gimnazijos mokinių. Gegužės 9 d. II klasių mokiniai dalyvavo Europos egzamine, o II f klasės mokinių komanda „Mintis“ savo jėgas ir gebėjimus išbandė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto suorganizuotose orientacinėse varžybose, skirtose Europos   dienai paminėti. Iniciatyvos metu dalyviai turėjo atlikti užduotis-galvosūkius, surasti užuominose pažymėtus objektus. I-II kl. mokiniai gegužės 9-13 d.  žinias apie Europos sąjungą demonstravo viktorinoje (geografijos mokytoja R. Dargužytė), kurioje turėjo galimybę pasitikrinti Europos geografines, istorines ir kultūrines žinias.

Istorijos mokytoja A. Sučylienė

Autorius Inga Rulienė (admin)

2022-03-25. Pagaliau, po pandeminio laikotarpio pertraukos, robotikos mėgėjai turėjo galimybę susitikti ir vieni kitus pamatyti gyvai! Šių metų FIRST LEGO lygos, misijos „Cargo connect“ nacionalinės atrankos varžybų šventei komandas priėmė šeimininkai RoboLabas ir STEAM Panevėžyje. Kovo 25 dieną vykusiose varžybose dalyvavo daugiau nei 200 mokinių, 40 teisėjų ir savanorių. Atvyko 15 Explore komandų ir 11 Challenge komandų iš visos Lietuvos.

Komandos, sėkmingai įveikė pirmąjį etapą gruodžio mėnesį ir pasiruošė baigiamajam varžybų etapui, kurio šurmulys sudomino visą mūsų gimnaziją. „Minties“ gimnazijoje mokiniai jau ketvirti metai buriasi prie FLL varžyboms skirto lauko ir su nekantrumu stebi kokias misijas ir kaip sėkmingai LEGO EV3 robotai jas vykdo. Pastebime, kad susidomėjimas šia, iš pažiūros vaikiška žaidimų aikštele, kyla vos tik įžengus į IT kabinetą.

FLL varžybose komandos varžosi savo amžiaus grupėse, gimnazijos antrokų komanda, pasivadinusi „Ratai-2022“ varžėsi su Challenge komandomis. Varžybų įdomiausioji dalis – mokinių sukonstruotų robotų pristatymas ir 3 važiavimai. Tik 2,5 minutės – tokį laikmatį regi kiekviena komanda ir su nerimu stebi, kokias misijas varžybų lauke jiems pavyksta įveikti per tokį trumpą laiką. Po atkaklios kovos komandai Lituanica X iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos pavyksta įveikti stiprų lyderį šiose varžybose – komandą LITBOT (Kauno Jėzuitų Gimnazijos robotikos komanda). Mūsų gimnazijos komanda, finale susirungusi su Visagino komanda, lieka ketvirtoje vietoje.

Smagu, kad antrokų Monikos, Elijos, Nojaus, Luko, Airido, Evaldo ir Pijaus ilgose treniruotėse sukaupta drąsa leido varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis, įgyti patirties ir įsivertinti kiekvieno komandos nario svarbą. Varžybų entuziastai žino, kad mokiniai čia gilina ne tik robotikos, bet ir informatikos, matematikos, fizikos ir kitų mokslų teorines bei praktines žinias, čia skatinamas kritinis mąstymas, mokomasi gyvenimiškų problemų sprendimo.

Komandos trenerė Inga Rulienė, IT mokytoja

Autorius Inga Rulienė (admin)

2022-03-29. Gimnazijoje atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių darbų paroda „Dailės mokykla pristato“. Džiaugiamės galėdami pamatyti savo mokykloje mūsų bendraamžių sukurtus darbus. Mūsų mokiniai turi galimybę pamatyti visapusišką dailės technikų ir žanrų įvairovės darbų parodą. Parodą pristatė dailės mokytoja Auksė Draugelienė. Dailės mokyklos tapybos mokytoja Rima Keršienė supažindino su galimybėmis tobulėti lankant užsiėmimus dailės mokykloje. „Minies“ gimnazijos direktorė Ramutė Stasevičienė pasidžiaugė iniciatyvomis ir gerosios patirties sklaida tarp įstaigų. Skatino ateities bendradarbiavimo viziją mūsų gimnazijoje su edukacinėmis veiklomis. Paroda veiks iki gegužės mėnesio. Kviečiame apsilankyti.

   

Autorius Inga Rulienė (admin)
2022 m. Lietuvių kalbos dienų renginių planas
  • 2022-02-24. Dailyraščio konkursas „Skiriame Lietuvai“ ir geriausių darbų paroda.
  • 2022-02-25. STEAM provokacija „Lietuviški posakiai“.
  • 2022-02 – 2022-03. Apžiūra „Kaip laikomasi bendrųjų kalbos reikalavimų, užsirašant mokyklinius sąsiuvinius“.
  • 2022-03-02. Virtuali viktorina „Apie gimtąją kalbą ir gimtąją šalį“.
  • 2022-03-01. Rašinys „Kodėl man svarbi lietuvių kalba?“, geriausių darbų viešinimas gimnazijos laikraštyje „Pertrauka“.
  • 2022-03-15. Ilgalaikis integruotas projektas su gimnazijos biblioteka „Jauno žmogaus vertybių pasaulis“.
  • 2022-03. Dalyvavimas Nacionalinio diktanto rašymo pilietinėje akcijoje.

Renginius organizuoja gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos, bibliotekininkė ir jaunieji muziejininkai.

Autorius Inga Rulienė (admin)

ŠTANGOS SPAUDIMO VARŽYBOS

2021 m. gruodį vyko gimnazijos štangos spaudimo varžybos. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš  II klasių. Varžybos buvo vedamos taikant svorio koeficientą. Nugalėtoju tapo IIa klasės mokinys Matas Jusevičius. Jis išspaudė štangą sveriančią 75 kilogramus, antroje vietoje liko IIc kl. mokinys Oskaras Brazdžionis (75 kg), o trečia vieta atiteko IIf kl. mokiniui Deividui Kuncei (95 kg). IV vieta atiteko IIa kl. mokiniui Mantui Letinskui (70 kg), V vieta – IId kl.mokiniui Rokui Matuzevičiui (80 kg), VI vieta – IIf kl.mokiniui Šarūnui Ajučiui (65 kg), VII vieta – IIa kl. mokiniui Matui Šateikai (80 kg), VIII vieta – IIa kl. mokiniui Viliui Jackevičiui (60 kg), IX vieta – IIf kl. mokiniui Dovydui Uliui (55 kg). Prizines vietas iškovoję mokiniai buvo apdovanoti gimnazijos padėkos raštais. Kadangi varžybos sukėlė gimnazistų susidomėjimą, nutarta jas pravesti ir pavasarį. Tikimės, kad į jas įsitrauks ne tik II klasių mokiniai, bet savo jėgas išbandys ir kitų klasių gimnazistai.

Fizinio ugdymo mokytoja Giedrė Kraujelienė

2021 m. rugsėjo 22 d. vyko Panevėžio m. Rudens kroso varžybos. Šiose varžybose gausiai dalyvavo „Minties“ gimnazijos mokiniai. Merginų grupėje 1000 m bėgime bronzos medalį iškovojo IIIa klasės mokinė Kornelija Dobrovolskytė, vaikinų grupėje 1000 m bėgimą laimėjo IIe klasės mokinys Mikas Makušinas. Jis nuotolį įveikė per 2.54,6 sek. Kroso varžybos vyks ir pavasarį, todėl tikimės, kad gimnazistai sėkmingai ir gausiai dalyvaus ir šiose varžybose.

2021 m. spalio 20 d. treniruoklių salėje, vyko gimnazijos svorio laikymo varžybos. Dalyviai turėjo 10 kg diską išlaikyti kuo ilgesnį laiką. Visas tris prizines vietas užėmė IIf klasės mokiniai. I vietą iškovojo Šarūnas Ajutis. Jis diską išlaikė 1.09,72 min. II-asis liko Dovydas Ulys -1.05,81 min., o III vietą iškovojo Deividas Kuncė. Jo laikas - 1.03,84 min. Gaila, kad šiose varžybose dalyvavo negausus moksleivių būrys, tikimės, kad mokiniai treniruosis ir kitais metais sulauksime daugiau dalyvių norinčių save išbandyti šioje rungtyje.

Fizinio ugdymo mokytoja Giedrė Kraujelienė

Autorius Inga Rulienė (admin)

Gruodžio 11-ąją dieną „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių.

„Moksleiviai pasirodė puikiai — iš komisijos, vertinusios jaunąsias bendroves, sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų. Buvo akivaizdu, kad moksleiviai atsakingai pasiruošė eXpo, efektyviai pristatė savo bendrovių veiklą. Džiaugiamės, jog šiemet „accelerator_x“ programoje dalyvauja daugiau nei 3000 mokinių, kurie stiprina XXI amžiui labai reikalingas kompetencijas - tai antreprenerystė, kūrybiškumas, kritinis mąstymas.“ Iš Panevėžio „Minties“ gimnazijos eXpo aplankė „hot souce lamb souce“ komanda, kurią palydėjo mokytojas Donatas Bakšys.

Mokinius į kalėdinę eXpo palydėjo visas būrys mokytojų, kurie tarsi gidai padeda jaunosioms bendrovėms jų verslo kūrimo kelionėje. Mokytojai sulaukė padėkų nuo Inovacijų ir ekonomikos ministrės Aušrinės Armonaitės, Verslios Lietuvos vadovės Dainos Kleponės ir „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės už dalyvavimą „accelerator_x” programoje. „Esame itin dėkingi mokytojams, kurie skiria savo laiką antreprenerystės ugdymui. Ačiū, kad padedate moksleiviams atskleisti savo potencialą verslumo srityje“, sako Andželika Rusteikienė.

EXpo taip pat įvyko ir geriausiųjų bendrovių apdovanojimai. Lietuvos Junior Achievement partneriai ir draugai įsteigė net 18 nominacijų, o specialiai tam skirta komisija išrinko ir geriausias komandas, kurioms skyrė 1-3 vietas.

„Smagu stebėti, kaip auga moksleivių verslai, kai jie gauna pakankamai pagalbos ir patarimų iš profesionalų. Tokie renginiai, kaip „eXpo“, yra labai svarbūs jauniesiems verslininkams, tad kiekvienas ten nupirktas produktas gali tapti postūmiu toliau vystyti savo verslą.“, pasakoja A.Rusteikienė. „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė prideda, kad moksleiviai savo ruožtu atsidėkoja stipriu įkvėpimo užtaisu. „Po „eXpo“ sulaukiame daug atsiliepimų, kad mugės dalyviai įkvepia veikti, siekti daugiau. Matyti, kaip tokio amžiaus vaikai jau kuria savo verslus ir drąsiai juos pristato — tai labai įkvepia“.

Autorius Inga Rulienė (admin)

Visiems tėvams kartais reikia pasitarti dėl vaikų ir paauglių elgesio, savijautos ar tarpusavio santykių. Vaikai ir paaugliai dažnai ką nors iškrečia, ne visuomet pavyksta su jais susikalbėti ar suprasti elgesio priežastis. Neretai suaugusieji nežino, kaip reaguoti ar nusiraminti, jaučiasi blogais tėvais.

 „Visos šeimos susiduria su sunkumais. Niekam nepavyksta išvengti įtemptų situacijų ir stiprių emocijų ar abejonių dėl savo kaip tėvų elgesio. Tikrai visiems kyla klausimų, kaip geriau pasielgti ir reaguoti. Labai svarbu nelikti vieniems ir pasikalbėti su patikimu artimuoju ar pasitarti su psichologu”, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.

 Ypatingai tai aktualu, neslūgstant COVID-19 sukeltai pandemijai, kuri turi stiprią neigiamą įtaką šeimų, auginančių vaikus, emocinei savijautai. Profesionalūs „Tėvų linijos“ psichologai yra pasirengę tėvams, įtėviams, globėjams padėti įveikti įvairius psichologinius sunkumus, kurie kyla šeimose dėl karantino apribojimų, nerimo dėl sveikatos ar finansinių įsipareigojimų.

 „Kai neaišku, ką daryti, tiek kasdienėje situacijoje, tiek susidūrus su rimtais sunkumais, svarbu žinoti, kad profesionalūs psichologai ir jų pagalba yra pasiekiama visiems Lietuvos tėvams. Mat „Tėvų linijos“ psichologai pataria ir konsultuoja nemokamai telefonu. Išsisaugokite kontaktuose „Tėvų linijos“ numerį 8 800 900 12 ir skambinkite pasitarti tiek kartų, kiek reikia, – rekomenduoja J.Baltuškienė.

Nei skambučių skaičius, nei jų trukmė „Tėvų linijoje“ neribojama, o pokalbiai – anoniminiai. Pasikalbėti su psichologu galima dar tą pačią dieną pirmadieniais–penktadieniais 9–13 val. ir 17–21 val.

Nemokamai pasitarti galima visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais. Taip pat jeigu kyla klausimų, kaip derėtų pasielgti konkrečioje situacijoje.

„Tėvų linija“ – Paramos vaikams centro įgyvendinamas projektas, finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. 

Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

Autorius Inga Rulienė (admin)

2021-10-22. KTU Studentų miestelyje įvyko aštuntąjį kartą organizuojamos autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas“. Lietuvos robotikos ir naujųjų technologijų entuziastai varžėsi vienuolikoje skirtingų rungčių. Renginyje turėjome progą pamatyti kaip įvairaus amžiaus jaunimas konstruoja savo robotus ir išmanius sprendimus vykdančias schemas. Pastebėjome kaip jaudinasi dalyviai robotų kovose, išbandančiose jų greitį, orientaciją, stabilumą, programos tikslumą ir technikos patikimumą. Smagu buvo sirgti už moksleivius, kurių sumaniai sukonstruoti robotai iš labirinto gabeno tiesiog saldainius. Pasisėmėme idėjų, pažinome rungčių taisykles. Pasidžiaugėme KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto svetingumu, suvenyrais, užsukome į Fizikos katedroje veikiantį muziejų, kuriame pristatoma fizikos mokslo raida nuo jos ištakų  iki šių dienų. (Renginio organizatorių video medžiaga)

Netrukus laukė ir kita patirtis – kelionė į karo paveldo muziejų „Atominis bunkeris“. Ar esate kada nors pabuvoję tikroje atominio karo slėptuvėje? Jos paprastai buvo įrengiamos didelių gamyklų giliuose rūsiuose, kur šiandien nusilpsta net telefono ryšiai. Nepajutome, kad slėptuvėje įrengtame muziejuje praleidome geras dvi valandas, nes puikūs gido pasakojimai, įtraukiantys klausimai, eksponatų gausa ir įvairovė, iš tiesų, prikaustė dėmesį. Daugybė detalių muziejuje liudijo apie šaltąjį karą, atominio pavojaus grėsmę, slaptas KGB veiklas ir informacijos rinkimo technologijas. Daugeliui iš mūsų tai buvo žinoma tik iš filmų, senelių pasakojimų. O kur dar sunkios slėptuvės durys, atvedusios į dantų gydytojo, fotografo kambarėlius su tarybinius laikus menančiais įrengimais, smulkmenomis.
Tikimės, kelionėje visi pasotinome savo smalsumą ir pajutome kaip svarbu išmokti sumaniai, taikiai ir atsakingai  valdyti šiandien naująsias technologijas.

IT mokytojos ir gimnazistai

Autorius Inga Rulienė (admin)

2021-09-09. Saulėtą rugsėjo rytą, jungtinė II klasių mokinių grupė išvyko į edukacinę-pažintinę išvyką po Aukštaitijos dvarus. Pirmiausia aplankėme Rokiškio dvarą. Mokiniai klausėsi įdomaus gidės pasakojimo apie XVIII a. pab. – XX a. pr. Rokiškio dvaro sodybą, kuri yra viena iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje ir atliko užduotis, išmokdami skirti grafų Tyzenhauzų,  Pšezdzieckių ir Sapiegų herbus. Grožėjosi rūmų menėmis ir originaliais paveikslais, vaikščiojo išpuoselėtais dvaro parko takais, aplankė XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją.

Kelionę tęsėme į Ilzenbergo dvarą. Dvaro parkas įkurtas įspūdingo landšafto vietovėje su dviem – Ilgio ir Apvalaso – ežerais. Istorinės parko-muziejaus erdvės skirtos svečių poilsiui, – išsaugotas ir išpuoselėtas šimtametis parkas su daugiau kaip 3 km ilgio pasivaikščiojimo takais ir laukine jo gyvūnija, įrašyta į Raudonąją knygą (šikšnosparniai, niūraspalvis auksavabalis), meniškos parko skulptūros, jaunavedžių pamėgta Meilės sala ir į ją vedantis tiltas. Parko puošmena – 500 metų istoriją menantis Ilzenbergo dvaro ąžuolas galiūnas. Susipažinę su dvaro ūkine veikla, iššifravę ir „nulaužę“ Cezario kodus, antrokai degustavo dvaro ūkyje gaminamus ekologiškus maisto produktus. Kad tai maistingas, natūralus ir sveikas maistas, sužinojo dalyvaudami tvaraus kulinarinio paveldo edukacinėje programoje „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“.

Jau sutemus, išklausėme daug istorijų apie „Joniškėlio respubliką“ ir ėjome naktiniais Karpio dvaro parko labirintais. Naktinis pasivaikščiojimas, kraupių istorijų klausymas, žvaigždėtas dangus... paliko kiekvienam skirtingus įspūdžius.