Edukacinė išvyka „Aukštaitijos dvarai“

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)

2021-09-09. Saulėtą rugsėjo rytą, jungtinė II klasių mokinių grupė išvyko į edukacinę-pažintinę išvyką po Aukštaitijos dvarus. Pirmiausia aplankėme Rokiškio dvarą. Mokiniai klausėsi įdomaus gidės pasakojimo apie XVIII a. pab. – XX a. pr. Rokiškio dvaro sodybą, kuri yra viena iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje ir atliko užduotis, išmokdami skirti grafų Tyzenhauzų,  Pšezdzieckių ir Sapiegų herbus. Grožėjosi rūmų menėmis ir originaliais paveikslais, vaikščiojo išpuoselėtais dvaro parko takais, aplankė XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją.

Kelionę tęsėme į Ilzenbergo dvarą. Dvaro parkas įkurtas įspūdingo landšafto vietovėje su dviem – Ilgio ir Apvalaso – ežerais. Istorinės parko-muziejaus erdvės skirtos svečių poilsiui, – išsaugotas ir išpuoselėtas šimtametis parkas su daugiau kaip 3 km ilgio pasivaikščiojimo takais ir laukine jo gyvūnija, įrašyta į Raudonąją knygą (šikšnosparniai, niūraspalvis auksavabalis), meniškos parko skulptūros, jaunavedžių pamėgta Meilės sala ir į ją vedantis tiltas. Parko puošmena – 500 metų istoriją menantis Ilzenbergo dvaro ąžuolas galiūnas. Susipažinę su dvaro ūkine veikla, iššifravę ir „nulaužę“ Cezario kodus, antrokai degustavo dvaro ūkyje gaminamus ekologiškus maisto produktus. Kad tai maistingas, natūralus ir sveikas maistas, sužinojo dalyvaudami tvaraus kulinarinio paveldo edukacinėje programoje „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“.

Jau sutemus, išklausėme daug istorijų apie „Joniškėlio respubliką“ ir ėjome naktiniais Karpio dvaro parko labirintais. Naktinis pasivaikščiojimas, kraupių istorijų klausymas, žvaigždėtas dangus... paliko kiekvienam skirtingus įspūdžius.