Įspūdžiai iš Kauno - daugybė robotų ir ... dujokaukių

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)

2021-10-22. KTU Studentų miestelyje įvyko aštuntąjį kartą organizuojamos autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas“. Lietuvos robotikos ir naujųjų technologijų entuziastai varžėsi vienuolikoje skirtingų rungčių. Renginyje turėjome progą pamatyti kaip įvairaus amžiaus jaunimas konstruoja savo robotus ir išmanius sprendimus vykdančias schemas. Pastebėjome kaip jaudinasi dalyviai robotų kovose, išbandančiose jų greitį, orientaciją, stabilumą, programos tikslumą ir technikos patikimumą. Smagu buvo sirgti už moksleivius, kurių sumaniai sukonstruoti robotai iš labirinto gabeno tiesiog saldainius. Pasisėmėme idėjų, pažinome rungčių taisykles. Pasidžiaugėme KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto svetingumu, suvenyrais, užsukome į Fizikos katedroje veikiantį muziejų, kuriame pristatoma fizikos mokslo raida nuo jos ištakų  iki šių dienų. (Renginio organizatorių video medžiaga)

Netrukus laukė ir kita patirtis – kelionė į karo paveldo muziejų „Atominis bunkeris“. Ar esate kada nors pabuvoję tikroje atominio karo slėptuvėje? Jos paprastai buvo įrengiamos didelių gamyklų giliuose rūsiuose, kur šiandien nusilpsta net telefono ryšiai. Nepajutome, kad slėptuvėje įrengtame muziejuje praleidome geras dvi valandas, nes puikūs gido pasakojimai, įtraukiantys klausimai, eksponatų gausa ir įvairovė, iš tiesų, prikaustė dėmesį. Daugybė detalių muziejuje liudijo apie šaltąjį karą, atominio pavojaus grėsmę, slaptas KGB veiklas ir informacijos rinkimo technologijas. Daugeliui iš mūsų tai buvo žinoma tik iš filmų, senelių pasakojimų. O kur dar sunkios slėptuvės durys, atvedusios į dantų gydytojo, fotografo kambarėlius su tarybinius laikus menančiais įrengimais, smulkmenomis.
Tikimės, kelionėje visi pasotinome savo smalsumą ir pajutome kaip svarbu išmokti sumaniai, taikiai ir atsakingai  valdyti šiandien naująsias technologijas.

IT mokytojos ir gimnazistai