Projektas „Ieškau ir randu“ 2022

Autorius Alma Arelienė

Tikslas: Plėtoti vaikų socializaciją ir mažinti neigiamų socialinių veiksnių įtaką besiformuojančiai asmenybei, skatinant kūrybines veiklas, didinančias saviraiškos galimybes, ugdančias konstruktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, psichologinį atsparumą ir kritinį mąstymą.

Projektą sudarė Veiklų laboratorija „Ieškau ir randu“ 2022 ir Šeimų Rytmetys.

Veiklų laboratorija „Ieškau ir randu“ 2022 vyko gimnazijoje.

Pirmoji diena. Veiklų pristatymas. Organizatoriai ir veiklų vykdytojai pristatė būsimas veiklas, kad mokiniai galėtų pasirinkti, kuriose norės dalyvauti.

Antroji diena. „Pavyk laimę“ sporto renginys su neįprastu inventoriumi sporto varžyboms. Komandos tarpusavyje rungtyniavo linksmosiose estafetėse ir virvės traukime išsiaiškino, kas yra stipriausi mokykloje.

Trečioji diena.  Kūrybinės dirbtuvės „Išlaisvink save“:

1 grupė gipso ir molio pagalba įmažino augalus ir jų formas. Mokiniai patys rinkdamiesi kompozicijas kūrė paveikslėlius.

2 grupė naudodami augalų lapus, akvarelę ir pateiktą dailės mokytojos naują techniką kūrė įvairius peizažus. Prie jų prisijungė ir ukrainiečių mokinių grupė.

3 grupė kartu su vadove gaminosi raktų pakabukus- atšvaitus, kurie labai reikalingi tamsiu paros metu.

4 grupė pasidalijusi į komandas kepė 4 skirtingus obuolių pyragus, juos dekoravo ir paskelbė mini konkursą, kuris pyragas geriausias.

5 grupė išreiškė savo kūrybiškumą ir vidinę laisvę per judesio terapiją.

Ketvirtoji diena. Mokyklos psichologė ir  gimnazistai analizavo save, ieškojo būdų save motyvuoti ir realizuoti.

Taip pat dalis gimnazistų dalyvavo Panevėžio „Žaliosios pelėdos“ bibliotekoje knygų ir autorių pristatyme, kaip skatinti kūrybiškumą praskaidrinant kasdienybę.

Penktoji diena. Užfiksuotų emocijų fotografijų paroda sudėta į filmą ir viešinama mokyklose Facebook ir Instagram platformose.

Tradicinis šeimų rytmetys vyko gimnazijoje. Gimnazistai ir jų tėvai dalyvavo įvairiose veiklose.

1. Kartu su trenere dalyviai sportavo mankštino kūną naudodami lazdeles.
  2. Imbierinių sausainių kepimas ir dekoravimas.
  3. Kalėdinių žvaigždžių gamyba ir mokyklos papuošimas jomis.
  4. Antrinių žaliavų panaudojimas kalėdinės girliandos ir žibintų gamyboje, nykštukų kūrime.
  5. Strateginiai loginiai žaidimai mokinius mokė planuoti kelis žingsnius į priekį ir būti sumaniais bei kūrybiškais.
  6. Filmų peržiūra, kurie paremti tikrais įvykiais, skatina bendruomeniškumą ir atjautą.
  7. Psichologiniai žaidimai mokinius mokė kelti savivertę, kuri kasmet mažėja.
  8. Molio dirbtuvėse mokiniai gaminosi dubenius pagal tos dienos nuotaiką.
    Visą renginį vainikavo loterija, kurios prizus įsteigė metodinės grupės, mokinių parlamentas ir projektas "Ieškau ir randu 2022".

Projektas remiamas Panevėžio miesto savivaldybės