Projektas MEPA. Europos diena „Minties“ gimnazijoje

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Alma Arelienė

ES_diena.png

Gegužės 9-oji – Europos diena.  Šiemet Europos dieną Lietuva minės Lietuvos apsisprendimo tapti ES nare dvidešimtmetį. Lygiai prieš 20 metų, 2003 m. gegužės 10-11 d. Lietuvoje vyko referendumas dėl Lietuvos Respublikos narystės ES. 91,07 proc. balsavusiųjų tuo metu pasisakė Lietuvos narystę ES.  Bendros vertybės – žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinės valstybės principas ir žmogaus teisės – europiečius vienijanti ašis. Ši diena tradiciškai buvo minima ir mūsų gimnazijoje. Gimnazijos pirmokai per pilietiškumo ir istorijos pamokas dalyvavo protmūšyje apie ES, o daugelis gimnazijos mokinių ir mokytojų turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo žinias apie ES dalyvaudami Europos egzamine.