Mokymasis be sienų (STEAM)

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)
Kategorija:

 

Mokymosi be sienų idėja plačiai taikoma mūsų gimnazijos mokytojų veikloje.

Lapkričio 22 d. grupė I-IV kl. mokinių lankėsi KTU Panevėžio TVF. Išvykos tikslas - susipažinti su pramoninės ir mobiliosios robotikos laboratorija, patobulinti robotikos ir elektronikos įgūdžius „Smart Electronic“ dirbtuvėse.

Spalio 17 dieną Panevėžio robotikos centre vyko neįprasta jungtinė „Minties“ gimnazijos anglų k. mokytojos Irinos Dementjevos ir Vaidos Šiaučiūnės, Panevėžio robotikos varžybų centro „RoboLabas“ vadovės, pamoka „Minties“ gimnazijos Id klasės mokiniams. Pamokos „Space Suit History“ („Kosminio kostiumo istorija“) metu moksleiviai ieškojo informacijos internete, žiūrėjo dokumentiką, aktyviai aptarinėjo ir įgijo žinių iš neįprastos srities: NASA kosminio kostiumo gamybos

Spalio mėnesį vyko integruota geografijos ir technologijų pamoka-išvyka IIa kl. „Žiedinė ekonomika + beatliekė gamyba = tvari ateitis“. Mokiniai vyko į Linos Padelevičienės parduotuvę „Be pakuotės“. Plačiau apie tai skaitykite savaitraštyje „Žaliasis pasaulis“ (https://zpasaulis.lt/tvarios-ateities-link/).

Birželis. Integruotas geografijos, technologijų ir anglų k. projektas Ib klasėje „Keliauk, ieškok, atrask, pažink“. Plačiau apie projektą ir jo pristatymą skaitykite straipsnyje „Darniu keliu į rytojų“ AINA portale (https://aina.lt/darniu-keliu-i-rytoju/).

Įgyvendinant mokymosi be sienų koncepciją, ASU III kl. mokiniai 2019 m.  gegužės 18 d.  lankėsi Bioenergy LT, vienoje moderniausių Lietuvos įmonių. Mokiniai susipažino su unikaliomis technologijomis auginant bakterijas arba stabdant jų auginimą tam tikrame (pavyzdžiui sporos) taške.

Balandžio mėnesį vyko integruota geografijos, technologijų ir anglų k. pamoka-išvyka į Seimą ir Švedijos ambasadą „Projektai, neturintys baigties termino“ I b klasėje. Jai atsakingai ruošėsi mokytojos Rimalda Vitkevičienė, Daiva Gronskienė ir Irina Dementjeva. Plačiau apie tai rasite savaitraštyje „Žaliasis pasaulis“ (https://zpasaulis.lt/projektai-neturintys-baigties-termino/ ir https://zpasaulis.lt/keisti-pasauli/)

SU klasės kovo mėn. 27 d. VDU Žemės ūkio akademijoje vykdė integruotus tiriamuosius gamtos mokslų darbus: susipažino su laboratorijų įranga, klonavo augalus, tyrė dirvožemio pH, nustatinėjo dirvožemio terpę, naudodami įvairius indikatorius, tyrė įvairių daržovių, vaisių elektrinį laidumą. Mokiniai susipažino su karjeros galimybėmis.

Kovo mėnesį į gimnazijos biblioteką mokinius kvietė edukacinis literatūros kūrinių pristatymas „Už žmonijos ateitį“. Ruošti renginį bibliotekininkėms Daliai Pūkienei ir Milei Kabelienei padėjo I-ų ir III-ų klasių gimnazistai. Renginio aprašymą rasite savaitraštyje „Žaliasis pasaulis“ (https://zpasaulis.lt/uz-zmonijos-ateiti/).